חדשות

"שערי צדק": עידן חדש בעולם הטיפול במומים וסקולריים

ד"ר אדם פרקש, מנהל המכון ומרפאת המומים הוסקולריים ב"שערי צדק": "שילוב של סקלרותרפיה עם פוליסם חשמליים גורם לתרופה המוזרקת להיכנס למום/ גידול בריכוז של כ-1,000% יותר מסקלרותרפיה שגרתית"

כלי דם (צילום: אילוסטרציה)

טיפול חדש למומים וסקולריים ניתן ביום ד' שעבר לשלושה מטופלים במרכז הרפואי שערי צדק. לדברי ד"ר אדם פרקש, מנהל המכון ומרפאת מומים וסקולריים בשערי צדק הטיפול, BEST: Bleomycin ElesctroScleoroTherapy, מגיע לתוצאה יעילה יותר, בטוחה יותר ובפחות טיפולים. בטיפול החומר מוזרק ישירות לגידול עם פולס חשמלי, בצורה יעילה שאינה מסכנת את הרקמות הבריאות מסביבו.

מומים וסקולריים, מומים מולדים של כלי דם שאינם סרטניים הנוצרים מהתפתחות לא נכונה של כלי דם, וגורמים לכאב, נפיחות, לחץ על איבריים חיוניים והפרעה תפקודית ועד כה הטיפולים הסטנדרטים בהם בוצעו ע״י סקלרותרפיה ניתוח או אבלציה.

ד"ר אדם פרקש, ד"ר אדם פרקש, מנהל המכון ומרפאת מומים וסקולריים ב"שערי צדק". צילום: דוברות ביה"ח

בסקלרותרפיה מוזרק חומר לתוך הגידול/ מום, טיפול שכרוך בסיכונים רבים ופעמים רבות אינו יעיל מספיק ויש לחזור עליו מספר פעמים. גם בניתוח ישנה סכנה לסיבוכים ברקמות הבריאות שסביב הגידול, וכן בצורך בחזרה על הניתוח מספר פעמים. אבלציה אף היא מסוכנת ויכולה לגרום לנזק לעצבים ולרקמות מסביב. כך, שהאפשרויות הקיימות אינן יעילות מספיק וכרוכות בסיכונים רבים.

"שילוב של סקלרותרפיה עם פולסים חשמליים גורם לתרופה המוזרקת להיכנס למום/גידול בריכוז של כ-1,000% יותר מסקלרותרפיה שגרתית ובכך מוביל לתוצאות טובות יותר ובמספר טיפולים נמוך יותר של טיפולים", מסביר ד"ר פרקש. "זהו עידן חדש בעולם הטיפול במומים וסקולריים, שישפיע על השגרה היומיומית של החולים במחלה, ויתפתח לטיפול בסוגים שונים של מומים".

ד"ר פרקש הודה לפרופ' וולטר וולגמות' מאוניברסיטת הלה (Halle) בגרמניה, מומחה לטיפול BEST ולרדיולוגיה פולשנית שנחשב לחלוץ בתחום, ומלווה את המכון ומרפאת מומים וסקולריים בשערי צדק בתהליך. "הוא ביצע יחד עימנו את הפרוצדורה ביום ד' ועזרתו ותמיכתו חיוניים מאוד בהובלת ההתקדמות המשמעותית אותה אנו מובילים במחלקה", הטעים.

נושאים קשורים:  מומים וסקולריים,  אדם פרקש,  BEST,  פרופ' וולטר וולגמות'
תגובות