חדשות

השתלת מסתם אאורטלי חדשני בצנתור בוצעה במרכז הרפואי קפלן

המסתם החדשני מדגם PORTICO מאפשר גם למטופלים עם עורקי אגן מוצרים להימנע מניתוח לב פתוח

רופאי מערך הלב ב"קפלן" במהלך השתלת המסתם החדש. צילום: דוברות בית החולים

במערך הקרדיולוגי של מרכז הרפואי קפלן בוצע לאחרונה הליך TAVI, השתלה בצנתור של מסתם מדגם מתקדם של PORTICO. מדובר במסתם חדשני שהחל השנה בהשתלות באירופה ומושתל לראשונה, גם בישראל, כך נמסר מבית החולים קפלן. ההליך בוצע על ידי פרופ' קובי ג'ורג', מנהל המערך הקרדיולוגי ולצידו ד"ר גרא גנדלמן, מנהל יחידת הצנתורים.

מומחי המערך הקרדיולוגי מסבירים כי כיוון שלמסתם מהדגם החדש יש מערכת הובלה גמישה יותר ובעלת קוטר צר יותר לעומת מערכות הובלה אחרות, הוא נותן פתרון מצוין למטופלים עם עורקים צרים, מפותלים או מוצרים באגן ומאפשר להם להימנע מגישה מסוכנת יותר ומניתוח לב פתוח לצורך טיפול במסתם אאורטלי מוצר.

"חצאית גמישה יותר, שיכולה להתפשט ולסגור את הסדקים שעלולים להישאר בין המסתם המושתל למסתם המקורי של המטופל, מקטינה את הסיכוי לדליפה". צילום: דוברות "קפלן"

יתרון נוסף בדגם הזה היא שיש לו רשת רחבה יותר, כך שאם נדרש לאחר ההתקנה לצנתר את העורקים הכליליים, ניתן לבצע זאת ביתר קלות. לבסוף, ל"פורטיקו" החדש יש בחלקו התחתון "חצאית" גמישה יותר, שיכולה להתפשט ולסגור את הסדקים שעלולים להישאר בין המסתם המושתל למסתם המקורי של המטופל, ובכך מקטינה את הסיכוי לדליפה בלתי רצויה של המסתם התותב.

פרופ' ג'ורג': "הנתונים שמתגבשים בעולם על מסתם מהדגם החדש של 'פורטיקו' מראים באופן ברור את יתרונותיו הרבים, הן עבור הרופא המצנתר והן עבור המטופלים, שעד כה היו נאלצים לעבור ניתוח לב פתוח בשל חוסר התאמה לביצוע TAVI בצנתור".

נושאים קשורים:  מסתם אאורטלי,  צנתור לב,  פרופ' קובי ג'ורג',  ד"ר גרא גנדלמן,  חדשות,  קפלן
תגובות